close

Menu

Blog navigation keyboard_arrow_down
KĀ IZVĒLĒTIES GALDA NAŽI, KURIEM JĀBŪT KATRĀ MĀJĀ

KĀ IZVĒLĒTIES GALDA NAŽI, KURIEM JĀBŪT KATRĀ MĀJĀ

Galda naži ir parādā savu izskatu Francijas kardinālam hercogam de Rišeljē. 1647. gadā viņš pavēlēja visu nažu galus padarīt pusapaļus. Leģenda vēsta, ka rafinētajam un kašķīgajam kardinālam bija apnicis, ka aristokrāti ar naža dunci raustīja zobus. Un tagad mēs pazīstam šos galda piederumus 4 gadsimtus. Mēs esam jums apkopojuši galda nažu vērtējumu, lai jūs varētu izvēlēties tos, kas jums noteikti ir nepieciešami.

Pasniegšanai pieņemts izmantot nažus, kas pilda tikai vienu funkciju, bet dara to lieliski. To ražošanai visbiežāk tiek izmantots nerūsējošais tērauds.

Galda nazis


Pasniedzamā prece bieži tiek pārdota komplektā pa 6 un tiek izmantota auksto vai karsto ēdienu pasniegšanai. Viņam ir gandrīz taisns dibens un šaurs asmens. Iezīme - noapaļots asmens, kam nav nepieciešama asināšana, un noapaļots gals.

Steika nazis


Šī ir ierīce, kas ļauj viegli sagriezt ceptu gaļu. Slikti uzasināta vai nepareizas formas ierīce var sabojāt sulīga steika iespaidu, tāpēc radusies atsevišķa kategorija.

Nazim ir garš, tievs asmens, dažreiz ar iegriezumiem galā. Tas ļauj viegli atdalīt izcepto gaļu, nedeformējot šķiedras un neizspiežot no tām sulu. Rokturis parasti ir koka. Ja steiki ir ļoti populāri un bieži tiek gatavoti jūsu mājā, jums vajadzētu iegādāties šādus nažus kā komplektu.

Steika nažus, tāpat kā jebkurus citus izstrādājumus ar koka rokturiem, nedrīkst mazgāt trauku mazgājamā mašīnā: koksne var uzbriest, deformēties vai saplaisāt.

Augļu (dārzeņu) nazis


Nazis ir nepieciešams, lai sagrieztu cietos un mīkstos augļus mazos gabaliņos, nomizotu, izgrieztu serdi un viegli noņemtu kauliņu. Asmeni var nolaist vai taisni, un dibens vienmēr ir slīps. Naža rokturis ir gandrīz tikpat garš kā griešanas daļa vai pat mazāks. Produkta kopējais izmērs ir 17–19 cm, tiek pasniegts uz galda kopā ar augļu dakšiņu ar diviem zariem.

Deserta nazis


Izmanto puscietiem ēdieniem, ko pasniedz desertā: pīrāgiem, smalkmaizītēm, arbūziem un melonēm. Tā garums atbilst šķīvja diametram, kas tiek pasniegts traukam, apmēram 17–20 cm.Nazim ir taisns dibens, pacelts asmens, noapaļots gals, dažkārt arī zobains asinājums. Pateicoties tam, griešanas mala kļūst zāģzobaina vai viļņota. Rokturis parasti ir garāks par asmeni.

Galda nažiem, kas pārklāti ar hromētu vai kuproniķeli, ir vēlams mazgāt ar rokām un nosusināt ar mīkstu dvieli, lai saglabātu spīdumu.

Sviesta nazis


Ierīci izmanto, lai uz maizes uzklātu jebkuru mīkstinātu produktu. Tas var būt pastēte, ievārījums, marmelāde, zemesriekstu sviests. Nazim ir plats asmens, kura gals ir noapaļots vai cirtaini. Asmens var būt taisns vai zobains. Rokturis ir vienāds ar asmens garumu vai nedaudz garāks. Sviesta nažus vēlams iegādāties komplektā.

Ēdnīcas  nazis vai lāpstiņa


Šī ierīce ir nepieciešama uz galda vairākos eksemplāros. Ar tās palīdzību ir ērti pārvietot ēdienu no kopējā trauka uz katra klātesošā šķīvi. Šim nazim ir skaists plats simetrisks asmens.

Galda nažus glabā atsevišķi no citiem traukiem, lai tos nejauši nesaskrāpētu virtuves nažu asmeņi, kas izgatavoti no cietākiem sakausējumiem.

Siera nazis


Sieru bieži griež tieši pie klātā galda un tam izmanto īsu nazi ar platu lapveida, abpusēji griezīgu asmeni un mazu resnu rokturi. Viņi arī pārvieto gabalus no kopējā trauka uz savu šķīvi. Ja jūs bieži praktizējat šādu griešanas veidu vai vēlaties to izmēģināt, šis nazis ir obligāts.

Zivju nazis


Pasniedzamajai precei ir interesanta forma: tai ir plats asmens un ass gals. Tas ir paredzēts nevis griešanai, bet gan rūpīgai zivju gaļas atdalīšanai no kauliem. Šim nazim ir slīpums uz dibena, gals ir smails, un asmeņu līnija iet uz augšu. Ar ierīces palīdzību ir ērti arī pārlikt zivju gabaliņus no kopīga trauka uz savu šķīvi.

 

Kā uz galda novietot servēšanas nažus?

  • Visi naži dažādiem ēdieniem tiek turēti labajā rokā, tāpēc tie iederas šķīvja labajā pusē.
  • Asmeņiem jābūt vērstiem pret plāksni.
  • Naži tiek izlikti trauku pasniegšanas secībā: uzkodu batoniņš atrodas vistālāk no šķīvja, bet deserts vai augļi ir vistuvāk.
  • Sviesta nazim jāatrodas uz maizes šķīvja.
  • Pie katra trauka vai tieši uz tā tiek likts ēdnīcas nazis vai lāpstiņa.

Was this blog post helpful to you?

    
Video Virtuve

Author: Video Virtuve

1 subscribers
https://videovirtuve.lv/lv/
close

Checkout

close

Favourites