close

Menu

Blog navigation keyboard_arrow_down
GARŠVIELU DZIRNAVU IZVĒLE: PADOMI UN IETEIKUMI

GARŠVIELU DZIRNAVU IZVĒLE: PADOMI UN IETEIKUMI

No dzirnavu vēstures

Miltu dzirnavu miniatūrie radinieki virtuvēs parādījās gandrīz pirms 200 gadiem. Sākumā kafijas pupiņas tika samaltas šādā sadzīves tehnikā. Ar laiku kafijas dzirnaviņas sāka izmantot cukura un sāls malšanai: 19. gs. šie produkti tika pārdoti lielos gabalos, un, lai zupu sālītu, bija cītīgi jāstrādā ar piestu javā. Salīdzinot ar šo seno ierīci, sāls, cukura un piparu dzirnaviņas ir solis uz priekšu un ir nostiprinājušās Eiropas virtuvēs. Kopš tā laika dzirnavas ir piedzīvojušas vairāk nekā vienu metamorfozi: ietērptas tērauda un akrila korpusos, iemācījušies strādāt ar baterijām un pielāgot slīpēšanas pakāpi, un vismodernākās ierīces ir aprīkotas pat ar fona apgaismojumu.

 


Kā tas strādā
Ierīces garšvielu malšanai darbojas pēc tāda paša principa kā miltu dzirnaviņas: malšanai sapāroti apļi - iekšā darbojas dzirnakmeņi. Viens no tiem ir fiksēts nekustīgi, otrs rotē un maļ garšvielas. Tās ieber kolbā, pagriežot vāku, rokturi vai nospiežot pogu iedarbina dzirnakmeņus, un maltās garšvielas iekrīt traukā dzirnavu apakšā.

 


Dzirnavu veidi
Garšvielu dzirnaviņas iedala trīs grupās: vienreizējās, manuālās un elektriskās.


Vienreizējās lietošanas dzirnavas

Tās ir caurspīdīgas stikla vai plastmasas kolbas, kas jau ir piepildītas ar vienu garšvielu vai gatavu garšvielu maisījumu. Lai gatavo ēdienu sālītu vai piparotu, vienkārši pagrieziet šķīvja vāku.

 


Priekšrocības. Nav nepieciešams jaukt garšvielas - par to rūpējās ražotājs. Citas priekšrocības ir kompaktums un zemā cena. Uzlabotie modeļi pat ļauj pielāgot slīpēšanas pakāpi.

Mīnusi. Izvēles trūkums – veikala plauktā var neatrast sev vajadzīgo garšvielu kombināciju. Turklāt noteikts komplekts, kā likums, ir piemērots tikai viena veida ēdieniem, tāpēc vienu dzirnavu vietā jums būs jāiegādājas vairākas. Un pats galvenais: vienreizējās lietošanas ierīce nekalpos ilgi, un jaunas iegāde ir papildu izmaksas.


Manuālās (mehāniskās) dzirnavas

Sastāv no kolbas, dzirnakmeņiem un trauka gatavajām garšvielām. Lai sasmalcinātu garšvielu, jums jāpagriež rokturis vai vāks.

 

Priekšrocības. Arī mehāniskās ierīces nav mūžīgas, taču tās kalpos daudz ilgāk nekā vienreizējās. Sasmalcinot garšvielas ar rokām, jūs varat precīzi dozēt produkta porcijas un sajaukt garšvielas atbilstoši receptei vai iedvesmai. Rokas dzirnavas ir izgatavotas no dažādiem materiāliem: koka, keramikas, akrila, nerūsējošā tērauda, ​​čuguna. Arī dizains ir daudzveidīgs, tāpēc starp mehāniskajām ierīcēm var atrast tādu, kas lieliski piestāvēs jūsu virtuves stilam.

Mīnusi. Šis virtuves rīks nav gluži universāls – sāls kristālus ir grūti samalt ar rokām.


Elektriskās dzirnavas

Automātiskās dzirnavas darbojas ar baterijām vai akumulatoriem, izmantojot motoru, kas darbina slīpripas konstrukcijas iekšpusē. Lai sasmalcinātu garšvielas, pietiek ar vienu pogas vai sensora pieskārienu.

 


Priekšrocības. Vienkāršība un daudzpusība, dažādi slīpēšanas režīmi: šādas ierīces ietaupa laiku un pūles un viegli tiek galā ar jebkuru saturu – pat cieto jūras sāli. Vēl viena priekšrocība ir augsta produktivitāte: ar elektrisko dzirnaviņu var samalt daudz vairāk garšvielu nekā ar rokām.

Mīnusi. Augsta cena.


Kā izvēlēties dzirnavas

Pirms doties dzirnavu meklējumos, jāuzdod sev jautājums: ko es tajās malšu? No atbildes būs atkarīga materiāla izvēle, ražotājs un cenu diapazons.


Materiāls

Galvenais kritērijs ir dzirnakmeņu stiprība. Dzirnavas savu darbu veiks veiksmīgāk un kalpos ilgāk, ja izvēlēsieties slīpripas no nerūsējošā tērauda, ​​nevis plastmasas. Cietie un asi zobi īpaši nepieciešami piparu un sāls malšanai. Tērauda korpuss ir arī izturīgāks nekā stikls vai plastmasa. Bet kolbai materiāls vairs nav tik svarīgs kā dzirnakmeņiem, un šeit ir pilnīgi iespējams koncentrēties uz savas virtuves dizainu. Hi-tech jeb minimālisma interjeru papildinās lakoniskas dzirnavas no metāla vai akrila, jūgendstila stilam piestāvēs eleganti stikla izstrādājumi, bet ar Provansas stilu tiks apvienota keramika vai koks. Tajā pašā laikā neaizmirstiet, ka koka korpuss labi absorbē smakas un nav piemērots eļļainām garšvielām.

Was this blog post helpful to you?

    
Video Virtuve

Author: Video Virtuve

1 subscribers
https://videovirtuve.lv/lv/

Related products

close

Checkout

close

Favourites