Kā pagatavot: Mājās pagatavoti eklēri- vēja kūciņa.

Mīkla: katliņā  uzvāra 1/4 TK sāls, 100 ml ūdens un 100 ml piena, pievieno 100 g sviesta. Tik līdz sviest izkūst, nenoņemot no uguns, tad ar koka karoti jāiemaisa 150 g milti. Kad tas izdarīts, katliņš jāliek atkal uz uguns un karsējot cītīgi jāmaisa, lai mīkla saveļas lielā pikucī(mīklai jābūt spīdīgai un gludai), tad atkal katliņš jānoņem no uguns nedaudz atdzesē (2-4 minūtes)tad pievieno olas 4gab, pa vienai mīklu nepārtraukti maisot, jāiegūst spīdīga, viendabīga mīkla. Uz cepešpannas  kurā ir ieklāts un ietaukots cepamais papīrs  liek mīklas piciņas ar konditorejas maisiņu vai karoti.
Cep sakarsētā 220 °C cepeškrāsnī aptuveni 10 minūtes, pēc 10 minūtēm karstumu samazina uz 190 °C cepeškrāsni, un vēl cep 15-20 minūtes, SVARĪGI cepšanas laikā nedrīkst virināt durtiņas. Izcepušās kūciņas atdzesē. Pilda ar atdzisušo krēmu. Šokolādes glazūra tika pirkta veikalā jau gatava, ka pagatavot jāskatās uz iepakojuma. Konditorejas piederumus varat iegadāties interneta veiklā ķēķis.lv esiet laipni gaidīti!


Krēms: 200 ml piena lej katliņā, pievieno 100 g cukura un maisot karsē uz mazas uguns, līdz cukurs pilnībā izkūst, bļodā sakuļ 2 olas ar 50 g, miltiem pievieno nedaudz silta piena ar cukuru (kas tika paņemts no katliņa)sagatavoto masu lej klāt karstam pienam visu laiku maisot līdz krēms sabiezē. Atdzesētam krēmam pievieno 1ĒK konjaku vai vaniļas cukuru.

Ķēķis receptes