Kā pagatavot: Ābolu sambuks ar mērci.

 

Nezinu kur likt ābolus, tad ābolu gaisīgais olbaltumu deserts būs tieši laikā.

 
 

Sastāvdaļas: olu baltumi 1 gab, želatīns 10 g, cukurs 100 g, ābolu biezenis (bez cukura) 210 g, vaniļas cukurs 1/2 tējkarotes.

mērcei: sausais sarkanvīns vai sarkano jāņogu sula 50 ml, ūdens 50 ml, cukurs 75 g, kartupeļu ciete 1/2 tējkarotes, citrona miziņa.

Želatīnu aplej ar aukstu ūdeni un uzbriedina. Nomazgātus ābolus liek cepeškrāsnī 190*С - 20-25 minūtes, līdz mīksti. Kamēr āboli karti tos izberž caur sietu. Ābolu biezenim pievieno cukuru, olu baltumu un vaniļas cukuru( ja garšo kanēli šķipsnu), masu saputo līdz tā dubultojas un paliek balta. Trauku ar želatīnu liek ūdens peldē (katliņā vai kāda citā traukā lej ūdeni uzvāra un tad ieliek trauku ar želatīnu "ūdens pelde") līdz želatīns izšķīst. Tad to pievieno pie ābolu masas un saputo. Gatavu masu lej formiņā kura ir samitrināta ar aukstu ūdeni. Tad Sambuku ledusskapī sarecina ( 60-90 minūtes ). Lai desertu būtu vieglāk izņemt no formiņas to uz mirkli iegremdē karstā ūdenī. Pasniedz ar pienu, putukrējumu, jāņogu mērci vai vaniļas mērci.

Mērces pagatavošana: katliņā lej vīnu vai sulu un ūdeni, pievieno citrona miziņu 1/2, un cukuru. Šķidrumam pievieno, aukstā ūdenī izšķīdinātu cieti. Mērci uzvāra, atdzesē.

 

Ķēķis receptes