Kā izvēlēties termosu

Termos ir lielisks izgudrojums, universāls piederums kas atvieglo mūsu dzīvi. Tas ir noderīgs ceļotājiem, autovadītājiem un cilvēkiem, kas strādā brīvā dabā. Kā arī tiem cilvēkiem kuri ņem dzērienu vai ēdienu līdzi. Termos var uzturēt gan karsto un auksto dzērienu pastāvīgu temperatūru, piemēram, kafiju, tēju, limonādi vai sulu.

Termosu veidi

Klasisks termoss ir ietilpīgs trauks ar skrūvējamu vāciņu. Tas ir paredzēts vienīgi dzēriena  uzglabāšanai. Bet savukārt dzeršanai tiek izmantoti speciāli termokrūzes ar dubultām sienām. Tie ir ļoti ērti, bet karstu dzidrinu saglabā ne tik ilgu laiku. Ir arī karsto ēdienu termosi, viņus vēl dēvē par pusdienu, pārtika termosu. Šādi termos atgādina platu katliņu ar vāciņu, kas cieši pieguļ katliņam. Pusdienu termosi dažādi pēc tilpuma vienai vai divām porcijām, visbiežāk tie domāti vairākām porcijām, kas padara tās noderīgas tūristu grupām vai darbinieku brigādēm.

Izmantotais materiāls

Termosu kolbas var izgatavot no:

  •  stikla, kas ilgstošu laiku uztur nemainīgo temperatūru. Šādi modeļi ir pietiekami trausli, tādēļ tie prasa rūpīgu uzraudzību.
  • nedārgs plastmasa termos, paredzēts 2-3 stundām siltuma vai aukstuma saglabāšanai.
  • nerūsējoša tērauda termos ļoti izturīgs. Līdzīgi kā stikla, šis materiāls neietekmē produktu garšu un neizstaro kaitīgas vielas spēcīgā apsildīšanā.

TERMOSI UN TERMOKRŪZES

Padomi pircējiem