Kā izvēlēties galda piederumus: dakšas, karotes, nažus?

Galda piederumu komplekti tiek iedalīti divās kategorijās:

1. individuālās (pamata)- galda piederumi, ar kuru ēd; pusdienu dakša, deserta dakšiņa, deserta karote, pusdienu karote, nazis.

2. Servēšanas piederumi (vispārīgi un papildu)- piederumi servējamie piederumi: kuri paredzēti, ēdienu izdalīšanai uz atsevišķiem traukiem vai ēdiena sagriešanai porcijās no kopējā trauciņā, pirkt interneta veikala, servējamie piederumi:kūku servējamā lāpstiņa , servējamā karote, kokteiļu dakšiņas, kūku servējamais nazis, saldējuma karote, gaļas servējamais komplekts- dakša ar nazi, salātu servējamā karote ar dakšu, zupas kauss un mērces un bez ka nevar iztikt galda servēšanā tas būtu salātu knaibles- stangas, servēšanas stangas.

Catty komplekts bērniem 2pr., TRAMONTINA

Galda piederumi- paveidi:

1. Galda piederumi (dakša, nazis, karote) - tiek izmantota pirmajam un otrajam karstiem ēdieniem. Šādu komplektu var izmantot, lai izdalītu ēdienu no kopēja trauka, sava traukā, ja nav uz galda atsevišķi paredzēti galda servēšanas piederumi. (gaļas servējamais komplekts- dakša ar nazi, servēšanas stangas) iegadāties interneta veikala.

2. Uzkodu piederumi (dakša, nazis) - tiek izmantoti dažādām aukstajām uzkodām un traukiem, kā arī atsevišķām karstām uzkodām, piemēram, olām, omletei, pankūkām. Uzkodu galda piederumi ir mazliet mazāki nekā pusdienu piederumi.

Continental deserta karote

3. Zivīm piederumi (dakša, nazis) - tie ir paredzēti karsto zivju ēdieniem. Zivju piederumiem ir īpaša forma: pēc formas mazliet mazāka par gaļas dakšiņu, parasti ar trim vai četriem zariem, lai atdalītu zivju asakas, un nazim ir īss un plats asmens, kas līdzinās lāpstiņai.


4. Deserta piederumi (dakšiņa, nazis, karote)- par deserta dakšiņām dēvē dakšiņas, kas paredzētas saldajiem ēdieniem. Tātad dakšiņu un nazi izmanto ēdot (kūku, torti, sieru, augļus) Pēc formas dakšiņas tās ir mazākas par parastajām un lielākoties tām ir tikai trīs zari. Deserta karote paredzēta - želejām, pudiņam, saldējumam. Deserta instrumenti ir mazāki nekā uzkodu piederumi, un tiem bieži ir elegants un oriģināls dizains.

 

Servēšanas piederumi ir šādi:

1. servēšanas stangas lielās - konditorejas izstrādājumiem ( maizei, smalkmaizītēm), un standziņas mazās (cukura, šokolādes izkārtojumiem) kā arī standziņas ledum.

2. lāpstiņa - konditorejas servēšanas lāpstiņa( kūku, tortes), zivju lāpstiņa (zivju ēdienu servēšanai).

3. sviesta nazis ar paplašinātu asmeni; nazis-dakša ar sirpjveidīga forma, kas paredzētas siera sagriešanai un servešanai; naži kūka- tortes sagriešanai.

Continental kūku lāpstiņa

Padomi izvēlei.

Pirmkārt, jums vajadzētu definēt mērķi galda piederumiem.
Ja piederumu komplektu iegādājas ikdienas lietošanai, vispirms uzmanība tiek pievērsta tās praktiskumam un izturībai, pirkt interneta veikala galda piederumi viegli , droši, ja īpašiem gadījumiem vai svinībām, tad pievērš uzmanību dizainam un pielietojumam. Izvēloties galda piederumus, ir vērts pievērst uzmanību virsmai - tai jābūt pilnīgi gludai un spīdīgai. Dakša vai karote nedrīkst būt pārāk viegla. Kvalitatīvu galda piederumu biezums svārstās no 1,5-4 mm, karotes dziļums 7-10 mm. interneta veikals kekis.lv iegadāties dakša, karote, nazis, servēšanas piederumi. Ir vērts paturēt dakšiņas un karotes, nazi savā rokā, lai novērtētu, cik ērti ar tiem darboties- ēst. Izvēloties galda piederumus, jums vajadzētu pievērst uzmanību tam, kā tos apvienos ar esošiem traukiem. Traukus un galda piederumus Jūs varat atrast mūsu interneta veikala kekis.lv. Pirmkārt, iesākam iegadāties šādus galda piederumus; kafijas un tējas karotes, ar rezervi jo tās bieži tiek zaudētas.

Galda piederumu komplekts - pirkt interneta veikala, kekis.lv tajā ietilpst karotes, dakšiņas, naži un citi papildu rīki ēdiena manipulēšanai pie galda.

TRAUKU ŽĀVĒTĀJS 45x23x36CM

Galda piederumu kopšana.

1. Maksimālā pieļaujamā temperatūra, mazgājot galda piederumu un trauku mazgājamajā mašīnā ir 60º C.

2. Uzreiz pēc mazgāšanas ar rokam vai trauku mazgājamajā mašīnā galda piederumus, dakšas, karotes īpaši nažus, ieteicams uzreiz rūpīgi noslaucīt, jo ciets ūdens un
kaļķis bojā nerūsējošo tēraudu. Glabājiet piederumus atsevišķi, īpašu uzmanību pievērsiet nažu asmeņiem, kas nedrīkst saskarties ar citiem priekšmetiem. Starp traukiem ielieciet papīra dvieli vai salveti, lai glabājot tie viens otru nesaskrāpētu un
nenobružātu.

Galda piederumu kaste 38x32x4cm koka

 

GALDA PIEDERUMI, NAŽĪ, KAROTES, DAKŠAS

Padomi pircējiem