Kā izvēlēties komplektu fondī gatavotāju, marmīta trauku?

Fondī ir Šveices nacionālais ēdiens. Sākotnēji tas tika pagatavots no izkausētā siera, vīna un ķiploku maisījuma uz atklātas uguns īpašā traukā. Ir tādi veida fondī: 

 

1. siera fondī - izkausēts vairāku siera šķirņu maisījums vīnā.

2. šokolādes fondī - augļus, ogas pa vienai iegremdē karstajā šokolādes masā.

 

3. gaļa (zivis) - gaļas (zivis) gabaliņi tiek pagatavoti augu eļļā.


Svarīgi: pie Fondī ir piemērots pasniegt maizi, piparus, sāli. No dzērieniem vislabāk ir vislabākais grog, brendijs, tēja, vīns.

 

Fondī komplekts -  fondī komplekts pirkt interneta veikala, tas sastāv no trauka (fondī), mazais trauciņš(mērces) mērcēm, paplāte- šķīvis gaļai (zivīm, dārzeņiem), dakšiņām, fondī statīvs/svečturis, degļiem (svecēm).

Marmīts - Apsildāmi trauki: marmīts cena interneta veikalos, tas ir trauks kurā uzglabā gatavu ēdienu siltā veidā. Marmītes var būt taisnstūrveida, kvadrātveida, apaļas un ovālas.

1. mājās marmīts - atgādina katlu un strādā no degļa (sveces) vai spirāles, kas sasilda trauku ar ēdienu. mājās - izskats atgādina podi un strādā no degļa (sveces) vai spirāle, kas sasilda trauku ar ēdienu. Mājas marmīte parasti nepārsniedz 3-4 litrus.

2. profesionāls marmīts - ir liela izmēra un darbojas no elektrotīkla kā elektriskās krāsnis.

 

Sildīšana - ar sildīšanas metodi fondī tiek sadalīti divos veidos.

1. Elektriskie - sildīšana tiek veikta no elektrotīkla, un uzsildīšanas temperatūru var regulēt, izmantojot īpašu ierīci. Tas ir ērti, jo fondī parasti prasa saglabāt noteiktu temperatūru. No otras puses, elektrofondi, marmītes  trauku- kasti nevar izmantot ārpus mājas. Šo ierīču jauda svārstās no 400 līdz 1800 vatiem.

 

2. Degļa marmīts - degļa vai sveces apsildei tiek izmantota, un sildīšanas temperatūra tiek regulēta, pagriežot sprauslu. Šādi fondi ir viegli lietojami un mobili: tos var ņemt uz pikniku. Tomēr šādām bļodām jums būs jāpērk degviela. Turklāt degļa marmīts- fondi ir uguns nedrošs.

3. Sveces fondī- tiek sildīti ar nelielām tējas svecēm keramikas trauks kurš piemerots šokolādes fondī, deglis tiek izmantots, lai sildītu lielākus tērauda vai čuguna marmītes.

 

Tvertnes materiāls

Keramika - nav izturīga pret augstām temperatūrām. Keramikas fondī- trauks ir ideāls šokolādes un siera fondī. Pagatavot šajā trauka gaļas, dārzeņus, zivju ēdienus, nav iespējami jo šis produkts prasa augstu temperatūru. laba cena interneta veikalos pirkt fondī trauku.
Svarīgi: keramikas trauku nedrīkst ievietot uz plīts, jo tas no karstuma var pārsprāgt. Izvēloties keramikas trauku, pārliecinieties, ka nav plaisu.


Porcelāns ir iespaidīgs izskata materiāls, bet tas maksā nedaudz vairāk nekā keramika. Porcelāna fondī- trauku izmanto tikai šokolādes fondī.

Nerūsējošais tērauds ir viegli tīrāms, neuzsūc smakas, ir izturīgs pret koroziju, ātri uzsilst, bet arī ātri atdziest, ja nepastāv pastāvīga sildīšana. Turklāt fondī trauku- šķīvi no nerūsējošā tērauda var atsevišķi uzsildīt.

Čuguns ilgstoši uztur siltumu, kas ļauj samazināt degļa liesmas intensitāti, bet absorbē smakas un ir sarūsējis. Tādēļ šādā vidē labāk ir pagatavot tikai vienu ēdienu (zivis, gaļu vai dārzeņu). Turklāt čuguna tvertnei ir liels svars (līdz 5 kg), kas apgrūtina to izmantošanu lauka apstākļos.

 

Svarīgi: izvēloties tērauda vai čuguna fondī traukus, ir vērts pievērst uzmanību bļodām ar ar nepiedegošu pārklājumu. Mūsu interneta veikalā liels sortiment fondī.

 

Metāla marmitēs, atšķirībā no keramikas traukiem, ir noņemami dakšiņu gredzenveida turētāji, kas arī pasargā viesus no buljona vai kausēta siera šļakatām.

Karstumizturīgs stikls ir vieglāks un skaistāks nekā metāls, taču to var sasist. Stikla fondi ir reti.

Ir svarīgi: tiek uzskatīts, ka visvairāk smaržojošs un garšīgs fondī tiek iegūts keramikas un čuguna izstrādājumos.

FONDĪ TRAUKI

Padomi pircējiem