Kā pareizi "Pabarot" čuguna pannu.

Čuguna trauki, pannas un tā noslēpumi. Lietošanas instrukcijas. Sagatavošana un kopšana. 

Panna čuguna 15,5cm ar rokturiem, uz koka paliktņa

 

Čuguna trauki, katli, pannas - viens no senākajiem un pārbaudītākajiem trauku veidiem. Jūs varat lietot čuguna traukus pannu ,katlu ļoti ilgu laiku, jūs pat varat to nodot no paaudzes paaudzē kā ģimenes reliktus. Tomēr no visiem mūsdienu trauku materiāliem, čuguna traukiem, jāpievērš ir vislielākā uzmanība. Tas ir ļoti svarīgi, gatavojot ēdienu čuguna traukā, lai to pareizi apstrādāt pirms lietošanas, un pēc tam pareizi rūpēties par to, pirkt čuguna traukus katlu, pannu interneta veikala. Izmantojot vienkāršus noteikumus jums tas palīdzēs atbrīvoties no nepatikšanām un vilšanās.

Ja jūsu izvēle ir čuguna panna bez jebkādas apstrādes, bez pārklājuma jums jāveic dažas darbības.

1. Notīriet eļļu ar sausu drānu, lupatiņu (5656).
2. Nomazgājiet čuguna pannu (1967) ar karstu ūdeni un mazgāšanas līdzekli. Atceries ka čuguna pannu ar ziepēm mazgā tikai pirmo reizi (vienreiz).
3. Pannu kārtīgi jāizkarsē; uzbērt rupjo sāli un kārtīgi izkarsē uz nelielas uguns, kamēr sāls paliek brūns, apmēram 40-60 minūtes, tas noņem motoreļļas eļļas smaku. Karsēt čuguna pannu labāk cepeškrāsnī 175-200 grādos.
4. Eļļojiet čuguna pannu ar augu eļļu un atkal karsējiet 25-30 minūtes - šī procedūra rada aizsargkārtu, kas novērš koroziju un izveido nepiedegošās īpašības.

Pēc šīs diezgan garās procedūras čuguna trauki ir gatavi lietošanai.

Turpinot rūpējoties par čuguna traukiem (1184), jums jāzina, ka čuguns ir materiāls, kas ir viegli pakļauts korozijai. Tādēļ ir jāievēro šādi noteikumi:
1. čuguna traukā, pannā nedrīkst uzglabāt pagatavoto ēdienu.
2. pēc ēdina pagatavošanas kamēr panna vēl silta nomazgā to karstā ūdenī izmantojot tikai lupatiņu vai sūkli (5658). Lai atbrīvotos no pielipušiem netīrumus, ieber vēl siltā pannā sauju rupjās pārtikas sāls un noberz to ar vairākās kārtās salocītu papīra dvieli, un noskalo pannu ar karstu ūdeni.

3. čuguna pannas lielākais ienaidnieks ir mitrums, tas veicināt rūsas plankumu parādīšanos. Tāpēc pēc katras mazgāšanas reizes rūpīgi jānoslauka pannu. Labākais veids ir čuguna pannu uzlikt uguns uz dažām minūtēm, līdz tā pilnībā izžūst. Tad tu būsi drošs ka panna pilnīgi sausa.
4. Ja kāda iemesla dēļ čuguna pannai ir rūsas plankum, to var viegli atjaunot. Lai to izdarītu, visa rūsa ir jānoņem ar abrazīvu beržamo švammīti(3622) vienkāršos gadījumos ir pietiekama sūklis, sarežģītos gadījumos varat izmantot smilšpapīru vai pat smilšu strūklu), pannu nomazgājiet ar mazgājamo līdzekli, noslaukiet to un ar sāli izkarsējiet 25-30 minūtes.

Grill panna ar nepiedegošo pārklājumu 26x26cm, indukcijai, Tescoma

PANNA ČUGUNA, GRILLPANNA

Padomi pircējiem