Kā izvēlēties monitoru

Kā izvēlēties monitoru.

Matricas diagonāle


Labākais variants ir 24 collu diagonāls (1920x1080 izšķirtspēja), kurā teksts lielākajā daļā biroja programmu ir liels un lasāms, un Full HD video tiek atskaņots bez traucējumiem.
22 collu diagonāle atbilst divām rezolūcijām:

1920x1080 - video Full HD formātā, teksts ir mazāks par 24 collām;
1680x1050 - Full HD video būs nedaudz izkropļots, bet teksts ir diezgan liels.
19 un 20 collu diagonāli - jāizvēlas tikai, lai saglabātu.

Diagonālā 27 collu vai vairāk - var būt arī vairākās rezolūcijās:

1920x1080 ir laba izvēle spēlēm un filmām, teksta teksts ir lielāks par 24 collām
2560x1440 - sakarā ar lielo informāciju, kas izvietota uz ekrāna, šī ir lieliska iespēja darbam, video jau ir parādīts izšķirtspējā, kas nav standarta monitors ar nelieliem traucējumiem, un spēlēm ir nepieciešams jaudīgāks dators;
4k, 3840x2160 - jaunākais UltraHD. Saturs kļūst arvien lielāks, bet ne viss ir optimizēts reālam 4k displejam.

Matricas tips


Matrix TN-Film - visbiežāk izmanto biroja darbiem un mājās. Krāsu reproducēšanas sliktās kvalitātes dēļ profesionāls darbs ar fotogrāfiju attēliem ir sarežģīts. Priekšrocības ir zema cena un labs reakcijas laiks (attēla atsvaidzes intensitāte), kas ir svarīga dinamiskās spēlēs.

Matrix IPS - pateicoties augstajai krāsu atveidošanas kvalitātei, jūs varat strādāt ar vektorgrafiku un profesionālo fotogrāfiju. Trūkumi ir augstās izmaksas, zems spilgtums un kontrasts, mazāka laika reakcija nekā TN-Film, iespējams, kristālisks efekts.

IPS matricu izstrāde un veidi:

S-IPS (Super IPS) - palielināts reakcijas laiks un skata leņķi;
H-IPS (horizontālais IPS) - palielināts kontrasts, krāsu stabilizācija dažādos skata leņķos;
UH-IPS (Ultra Horizontal IPS) - uzlabota H-IPS versija, gaismas caurlaidība palielinājās par 18%;
E-IPS (Enhanced IPS) - atjaunināta IPS versija, samazināts reakcijas laiks, samazināts enerģijas patēriņš, palielināts skata leņķis;
P-IPS (profesionāls IPS) - lieliska krāsu pārsūtīšana, krāsu dziļums paplašināts līdz 30 bitiem un 1,07 miljardiem krāsu;
AH-IPS (Advanced High Performance IPS) - paaugstināts spilgtums, uzlabota krāsu atveidošana, samazināts enerģijas patēriņš.

VA matrica ir kompromiss starp TN un IPS: labi skatīšanās leņķi, melnā pārraide, reakcijas laiks ir nedaudz garāks nekā IPS, bet cena ir zemāka.

AMVA - matricas ražošanas uzņēmumam AU Optronics ir maksimālais melnais dziļums, kā arī lielisks vienveidīgs apgaismojums;
MVA - Fujitsu matrica; raksturīga augsta kontrasta un skata leņķi. Krāsu pārsūtīšana ir atkarīga no skata leņķa. Nozīmīgs trūkums ir ilgs reakcijas laiks;
AHVA - uzlabota MVA tehnoloģija: palielināts skata leņķis, uzlabots kontrasts;
PVA - Samsung matrica: samazināts reakcijas laiks;
CPVA ir jaunāka un lētāka PVA versija.

PLS - Samsung matrica: tai ir augstāks pikseļu blīvums nekā IPS, lieliem skata leņķiem, spilgtumam un uzlabotai krāsu atveidošanai. Tajā pašā laikā zemāka cena un enerģijas patēriņš. Atbildes laiks ir tāds pats kā IPS.

IGZO ir Sharp dārga matricas tehnoloģija. Ļauj samazināt enerģijas patēriņu, palielināt skatīšanās leņķus, kā arī samazināt graudu izmēru. Izmanto dārgos monitoros ar augstāko izšķirtspēju.

Fona apgaismojuma veidi


CCFL - standarta apgaismojums ar dienasgaismas spuldzēm. Šodien ir novecojusi.

LED apgaismojums - LED apgaismojuma izmantošana tradicionālo dienasgaismas spuldžu vietā. LED apgaismojums ļauj uzlabot krāsu atveidi, samazināt ekrāna biezumu un samazināt enerģijas patēriņu. Šāda monitora cena ir nedaudz augstāka, bet tā vērta.

Veidi:

W-LED - sānu apgaismojums ar baltām gaismas diodēm, populārākais;
GB-LED sānu gaismas ar zaļām un zilām gaismas diodēm;
RGB-LED - izgaismo visu sarkano, zaļo un zilo LED matricu. Visdārgākais, bet pēc iespējas uzlabo krāsu pārsūtīšanu.
Super LED - patērē mazāk enerģijas nekā parastais LED apgaismojums.

Izliekts ekrāns - salīdzinoši jauna tipa ekrāns ar LED apgaismojumu - Edge-LED. Ļauj iegremdēties ekrānā notiekošajā.

 

Atsvaidzināšanas ātrums


Norāda attēla atsvaidzes frekvenci ekrānā (rāmī). Vairumam mūsdienu monitoru mājas vai profesionālai lietošanai ir 75 Hz frekvence. Šis numurs ir pietiekams ērtam darbam. Izņēmums ir spēļu modeļi, kuros frekvence, aptuveni 120-144 Hz, ļauj parādīt ļoti dinamiskas ainas.

Jāatceras, ka šāda monitora darbībai nepieciešama jaudīga video karte, kas ir dārga. Spēļu monitori izskatās tālāk.

 

Spēļu monitors


Pērkot jaudīgu spēļu datoru, jāizvēlas piemērots monitora modelis. Bez tam visas augstas izšķirtspējas mūsdienu spēļu grafikas var būt neredzamas.

Spēļu monitoru modeļi atšķiras no parastā atsvaidzes frekvences: 144 Hz pret parasto 60-75 Hz. Tas ļauj veikt rāmja maiņu kā gludu un neredzamu.

Ir arī ieteicams izvēlēties monitorus spēlēm ar 24 collu diagonāli, vēlams 27 vai 30. Ir vērts pievērst uzmanību izšķirtspējai: ar lielu diagonāli (piemēram, 30 collas), parastais Full HD var neizskatīties tikpat labs kā 24 collas.

Gamer monitoram ir jāatbalsta sinhronizācijas tehnoloģiju video karte un monitors. Pretējā gadījumā attēla trūkumi var būt pamanāmi starp rāmja izmaiņām dinamiskās spēlēs.

 

Sinhronizācijas veids


Veidojot video, galvenā loma ir grafikas procesoram (GPU) un monitoram. GPU ir mainīga kadru atsvaidzes frekvence, un monitoram ir fiksēts kadru ātrums. Šī iemesla dēļ ar augstas izšķirtspējas attēliem iegūstam ievērojamu kadru pārtraukumu.

Sinhronizācijas tehnoloģijas ir izstrādātas, lai nodrošinātu pilnīgu rāmja maiņas vienmērīgumu.
G-Sync ir NVidia izstrādāts. Ievērojami palielina monitora izmaksas, darbojas tikai ar frekvenci virs 30 FPS. Ja videokarte sniedz mazāku vērtību, tad tā būs jāaizstāj ar modernāku. G-Sync tiek izmantots kā īpašs panelis monitorā.

FreeSync pieder AMD. Tā ir atvērta tehnoloģija, tāpēc tā maksā daudz lētāk nekā G-Sync. Tā ir standarta DisplayPort saskarnes funkcija un strādās ar gandrīz visām AMD video kartēm.

Tiek uzskatīts, ka, tā kā tas nav atsevišķs elements, ko uzņēmums pats piegādā, var rasties problēmas ar dažādu monitoru ražotāju kvalitātes kontroli.

G-Sync ir standarta vertikālās sinhronizācijas tehnoloģija, kas pieejama gandrīz visos monitoru modeļos. Tas neatrisina vienmērīgas rāmja nobīdes problēmu, un, kad tas ir ieslēgts, pastāv FPS kavējumi un svārstības. Lielākā daļa lietotāju vienkārši atspējo šo funkciju.


Ekrāna pārsegs


Matrica, atkarībā no ekrāna pārklājuma, ir sadalīta matēts un spīdīgs. Visbiežāk izmantotā matēta apdare, kaut arī spīdīga, ir labāka krāsa un kontrasts.

Spīdīgās apdares galvenie trūkumi ir spīduma klātbūtne spilgtajā gaismā un augstā ekrāna markozā. Saulainā telpā labāk izmantot monitoru ar matētu apdari. Savukārt dažām matētajām virsmām ir kristāliska iedarbība.

Kristāla efekts


Matētais pārklājums izraisa neredzētu individuālo pikseļu parādību - uz balta un pelēka fona virsma šķiet pat perlamutra.

Daži cilvēki to uztveres dēļ var nepamanīt šādu kristālu efektu. Monitoru tehniskajās īpašībās par to nav informācijas. Tomēr daudzi modeļi ar matētu virsmu ir gandrīz nepiemēroti attēlu lasīšanai un apstrādei sakarā ar palielinātu acu nogurumu.

Kristāliskas iedarbības klātbūtne ir atkarīga no matricas veida:
IPS (LG matrica) - vecajām matētajām matricām ir izteikts kristāla efekts; jaunais AH-IPS tiek papildināts ar daļēji spīdīgu virsmu, kā rezultātā kristāliskā iedarbība ir gandrīz nemanāma;
AMVA - daļēji matētas virsmas dēļ efekts ir mazāk izteikts;
PLS - Samsung matricas: kristāla efekts ir parādījies jaunākajos modeļos.
Izvēloties monitoru, pārliecinieties, ka analizējat matricas veidu, lasiet par tā īpašībām, jo ​​jauniem monitoru modeļiem var negaidīti būt izteikta kristāliska iedarbība. Dažreiz labāk ir izvēlēties iepriekšējās paaudzes matricas. Noteikti pievērsiet uzmanību daļēji spīdīgai (daļēji matētai) virsmai.


Attēla attiecība


Attēla attiecība ir parādīto punktu skaita attiecība horizontāli un vertikāli.

16: 9 - visbiežāk sastopamie, ar to lielāko daļu datorspēļu, augstas izšķirtspējas filmu un programmas. 16: 9 ekrāniem ir izšķirtspēja: 1920x1080 (FullHD), 2560x1440 (2k UHDTV), 3840x2160 (4k, UltraHD).

16:10 - retāka versija ar nedaudz lielāku monitora laukumu nekā 16: 9.

21: 9 - moderno platekrāna monitoru (saukto arī par ultra-platiem modeļiem) proporcijas. Agrāk, vairāk piemērots profesionālai lietošanai, kur ir nepieciešams izmantot lielu logu skaitu, bet šobrīd iekarot spēļu segmentu.


Video ieejas


DVI ievade - standarta interfeiss, lai iegūtu skaidru un asu attēlu uz monitoriem ar lielu ekrāna diagonāli.

Ievades DisplayPort - paredzēts video un audio pārraidīšanai digitālā formātā. Salīdzinot ar DVI un HDMI saskarnēm, tai ir plašāks datu pārraides kanāls un garāks kabeļa garums.

HDMI ieeja - paredzēta video un daudzkanālu audio pārraidīšanai digitālā formātā. HDMI interfeiss ir saderīgs ar DVI. Izmantojot īpašu adapteri, DVI savienotāju var savienot ar HDMI un izmantot, lai pārraidītu digitālo signālu.

USB (video) ievade - ar iebūvētu video mikroshēmu palīdzību daži displeji pieņem video, izmantojot USB interfeisu. Šādus monitorus var pat savienot ar datoriem bez video kartes, kas ļauj ievērojami ietaupīt.

 

Papildu iespējas.

 

TV uztvērējs - ļauj apvienot datora un TV kvalitāti, bet monitoriem ir zemāks skata leņķis nekā parastajam televizoram - attēlā redzamais attēls zaudē krāsu un būs gandrīz neatšķirams.


Touch screen - virsma ir jutīga uz pieskārienu.Mūsdienu operētājsistēma Windows 8 ir paredzēta skārienjutīgai vadībai, ieskaitot monitorus. Kamēr tas nav visizplatītākais ekrānu veids.

3D režīms - iespēja attēlus attēlot 3D režīmā. Tas prasa īpašas brilles, saderīgu video karti un ekrāna atsvaidzes frekvenci 120 Hz. Tādējādi jūs varat apskatīt mums pazīstamas filmas 3D formātā, kā arī spēlēt spēles un strādāt ar grafiku.


PIVOT funkcija - Ekrāna rotācija portreta režīmā, ti, par 90 grādiem. Tajā pašā laikā attēla kvalitāte ievērojami pasliktinās. Tā ir reti izmantota funkcija, un tā ir nepieciešama galvenokārt, strādājot ar lieliem tekstiem.

Skaļruņi - tiek būvētas uz monitora rāmis, būtībā ir monitors ar TV uztvērēju. Tie maksā vairāk nekā parasts monitors, bet ietaupa vietu darbvirsmā, ja tas ir ļoti nepieciešams. Trūkums ir tas, ka šādu skaļruņu atskaņotā skaņa ir sliktas kvalitātes, tas būs pietiekami, lai reproducētu datora operētājsistēmas skaņas, bet ne spēles, mūzikas klausīšanās un filmu skatīšanās.


Augstuma regulēšana - ļauj izvēlēties ērtāko ekrāna pozīciju. Šī papildu funkcija padara monitoru dārgāku. Tas nav tik nepieciešams, jo standarta monitora statīvs ir diezgan ērts lietošanai.

Kronšteins - ierīce, kas ļauj pievienot monitoru pie sienas.


USB hub - viena ievades un vairāku izejas savienotāju klātbūtne. Ieejas savienotājs ļauj centrmezglam izveidot savienojumu ar datoru un izejas savienotājus, lai savienotu perifērās ierīces. Tas ir, izmantojot tikai vienu USB portu, vairākas ierīces var vienlaikus pieslēgt.

Tādējādi, izvēloties monitoru, jums jāvadās pēc lietošanas vajadzībām: birojam vai darbam mājās, strādājot ar profesionāliem grafikas vai teksta dokumentiem, video skatīšanai vai spēlēm. Nosakot mērķi, nosakiet monitora matricas veidu un diagonāli.

 

Ražotājs

 

Vislētāko produktu grupa ietver monitorus Lenovo, Philips, ViewSonic, kā arī populārāko ražotāju budžeta modeļus: Iiyama, Samsung, AOC, Acer, BenQ, LG. Tiem ir šādi trūkumi: vājš plastmasas, neērts un neuzticams statīvs, apgaismojums ekrāna stūros, šķelto pikseļu klātbūtne, pārāk augsts spilgtums un citi iestatījumi: nepieciešama manuāla regulēšana. Kopumā budžeta grupā jūs varat izvēlēties monitoru vienkāršiem ikdienas uzdevumiem: internets, pasts, biroja programmas.

ASUS, NEC, Dell, Fujitsu, HP, LG, Neovo, kā arī Iiyama, Samsung, AOC, Acer, BenQ, LG dārgākie modeļi ir izcilas cenas un kvalitātes kombinācijas. Parasti šie monitori nodrošina lielisku attēlu: detalizētu, spilgtu, augstu kontrastu ar vienotu ekrāna fona apgaismojumu. Tas ir saistīts ar vispārējām produktu īpašībām, kā arī matricu augsto kvalitāti. Monitori parasti ir labi samontēti, izgatavoti no uzticamiem materiāliem. Visi ražotāji sniedz saviem klientiem servisa atbalstu visā valstī. Šajā grupā ietilpst monitori darbam ar grafiku, liels teksta daudzums, mūsdienīgas datorspēles un e-sports, filmu skatīšanās FullHD un citas izklaides.

Pirms tam atsevišķa grupa bija Apple monitori. To cena bija daudz augstāka nekā modeļu kopējais svars, kas bija salīdzināms ar profesionāliem monitoriem NEC un Samsung. Krāsu pārsūtīšanu uzskatīja par vienu no labākajiem profesionālai lietošanai. Tomēr 2016. gadā uzņēmums paziņoja par monitoru ražošanas pārtraukšanu. Dažus atlikumus joprojām var atrast pārdošanā.

 

 

 

 

Padomi pircējiem