Kā izvēlēties sulas krūzi,vīna karafes

Sulas krūzes veidi.

Sulas vai ūdens krūze - ir šķidruma trauks ar izteku snīpīti un izliektu rokturi, kas atgādina tējkannu, bet ir garāks. Sulas vai ūdens krūzē, pasniedz pienu, kompotu, morsu sulu, arī vīnu, sangrija (dzēriens, kas balstīts uz ūdeni, augļiem un vīnu) tiek pasniegti šāda sulas krūzē. Tāpat ir arī krējuma, garšvielu un aromātisko eļļu, mērces krūzes.

Karafes (Dekanteris) - karafe tas ir stikla trauks paredzēts šķidrumam, kas ir līdzīgs pudelei, bieži vien ar stikla korķi. Atšķirībā no sulas krūzes, karafēm nav snīpītis un roktura. Grāfienē tiek pasniegti ūdens, atspirdzinoši dzērieni, vīns, stiprie alkoholiskie dzērieni.


Sulas krūze un karafe kalpo ne tikai īstermiņa uzglabāšanai un dzērienu pasniegšanai, bet arī kalpo kā galda dekors. 

Sulas , ūdens krūze
Konjaka karafe
Vīna karafe-dekanters
 

 

Mērķis un tilpums.

Krūze ietilpība ir 1-2,5 litri. Šis tilpums ir optimāls bezalkoholiskiem vai maz alkoholiskiem dzērieniem.


Atkarībā no mērķa, karafēm ir atšķirīgs tilpums:
1. Tilpums - 1 l; ūdenim un sulai - kā arī piemērots augļu dzērienu un limonādes pasniegšanai.

2. Tilpums - 0,75 l; vīnam (dekanteram) - ļauj vīnam "elpot" (aerēt), kas atver dzēriena aromātu un garšu. 

3. stipriem alkoholiskajiem dzērieniem - izmanto, lai piegādātu un uzglabātu degvīnu, viskiju, brendiju, konjaku, kalvadosu. Šādam karafēm vienmēr ir korķis. Tilpums - 0,4-0,5 litri. Shtof - dekantera veida tilpums ir aptuveni 1,3 litri. Pateicoties korķim alkoholu tajā var uzglabāt ilgu laiku.


Materiāls.

Sulas krūzes un karafe-dekanteri tie var būt izgatavoti no stikla, kristāla, porcelāna, plastmasas. Jūs varat atrast arī keramikas, nerūsējošā tērauda un sudraba krūzes.

Ikdienas lietošanai labākais variants būs stikla dekanteri- karafes / krūzes. Viņiem ir pievilcīgs izskats, tie ir piemēroti jebkuriem traukiem un tiem ir draudzīga, lēta cena. Ir vērts pievērst uzmanību plastmasas traukiem: tie neplīst krītot, ilgi kalpo. Labs risinājums būtu nerūsējošā tērauda krūze. Šim traukam ir visaugstākais stiprums un iespaidīgs izskats. 


Kristāla dekanteri-karafes, krūzes un elegantas sudraba krūzes ir ideāli piemērotas svētku, viesības galdam. Kristāliskie trauki, karafes, sulas krūzes ļauj novērtēt vīna krāsas piesātinājumu, to nokrāsu un sudraba krāsas izskatu īpaši eleganti. Tomēr šādu produktu izmaksas ir daudz lielākas.

Materiālu izvēle ir atkarīga arī no stila, kurā virtuve ir dekorēta. Modernajam stilam kristāla trauki nav slikti, porcelāna / keramikas krūze vai trauks, kas izgatavots no krāsaina stikla, labi savieno ar lauku stilu. Ja jūsu virtuve ir dekorēta augsto tehnoloģiju stilā, tad labs risinājums būtu stikla trauki vai nerūsējošā tērauda krūze.

 

Padomi;

Kristāla krūzītes un dekanteri nevar mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Lai nomazgātu, ielej citronskābes šķīdumu, ļaujiet tai nostāvēties 1-2 stundas, pēc tam ievietojiet nedaudz rupja sāls un zirņi (rīsi). Pēc tam labi sakratiet trauku, izlejiet visu saturu un izskalojiet.
Galda etiķa un ūdens šķīdums palīdzēs atbrīvoties no kristāla dekantera vai krūka mākoņa. Šo šķīdumu ielej traukā un ļauj nostāvēties 1-2 stundas. Tad ielej un noskalo.
Ieteicams, lai dekanteri tiktu mazgāti ar šim nolūkam paredzētām īpašām sukām un mazgāšanas līdzekļiem. Tajā pašā laikā izmantojiet attīrītu ūdeni. Berzējiet kuģus tikai ar salveti.

SULAS KRŪZES, KARAFES, GLĀZES

Padomi pircējiem