Kā izvēlēties galda piederumus.

Galda piederumu komplekts - ietver karotes, dakšiņas, nažus un citus papildu instrumentus, lai maltītes laikā manipulētu ar ēdienu.

Galda piederumu komplekti iedalās divās kategorijās:

individuālās (galvenās) - ierīces, ar kurām viņi ēd;
apkalpojošās (parastās, palīgierīces) ierīces, kas paredzētas, lai pārvietotu, salocītu pārtiku atsevišķās plāksnēs vai sagrieztu pārtiku porcijās no kopējā trauka.

Mērķis
Galda piederumi ir šādi.

Pusdienu (dakša, nazis, karote) - tiek izmantots pirmajam un otrajam karstajam ēdienam. Šo komplektu var izmantot, var izmantot ēdienu servēšanai no kopējā trauka uz atsevišķu šķīvi, ja nav servēšanas piederumi.

 


Zivis (dakša, nazis) - paredzētas karstiem zivju ēdieniem. Zivju piederumiem ir īpaša forma: dakšai ir četri īsi zobi un padziļinājums zivju asaku atdalīšanai, un nazim ir īss un plats asmens - tas izskatās kā lāpstiņa.


Deserts (dakša, nazis, karote) - dakša ar trim zobiem un nazi ir paredzēti saldiem kūkām, charlotte, sieram, arbūzi un pudiņiem, putām, želejai, putrai, saldējumam, kompotiem, ogām ar pienu vai sīrupiem. Deserta ierīce ir mazāka par uzkodu bāru un bieži tiek veikta elegantā un oriģinālā dizainā.


Augļi (dakša, nazis) - tiek izmantoti svaigiem augļiem. Konservēti augļi tiek ēsti ar vienu dakšiņu. Dakšai ir divi zobi, un nazis ar spicu galu ir mazāks par desertu un izskatās kā pīlādzis.


Plakanu karoti, kas atgādina lāpstiņu ar izliektām malām, pasniedz ar saldējumu.

Tējai (dakša, nazis, karote) tiek pasniegta tējkarote, ar dakšiņu un nazi viņi strādā ar citronu. Neliela dakša ar diviem zobiem izceļas ar graciozu formu, un nazim ir zigzaga gals.

 

Kafijai - pasniedz kafijas karoti, kas atšķiras no tējas tā ir mazāka izmērā.


Servēšanas inventārs ietver:

dakša - lāpstiņa ar pieciem dakšu zobiņiem eļļā konservētu zivju servešanai; ar 2 dakšu zobiņiem dakša siļķu izkārtojumam;
sviesta nazis ar pagarinātu pamatni; pusmēness formas nažu dakša ar zobiem šķēlēšanai un siera servešanai; Naži tortes griešanas;
karotes salātu izkārtošanai, kuru izmērs ir lielāks nekā galda piederumi; karotes pirmajiem un saldajiem ēdieniem (kompoti, želeja); karotes mērcēm ar snīpīti; karote ar augšējo turētāju karstu ēdienu uzklāšanai uz plāksnēm; Tējas sieti; karoti garšvielām.
servēšanas stangas - mīklas izstrādājumiem (cepšanas izkārtojumiem) un mazs (cukuram, šokolādei); kā arī pārtikas ledus standziņas; riekstu skaldīšanai, cukuram;
lāpstiņa - kaviārs; konditorejas izstrādājumi (kūkas, konditorejas izstrādājumi); zivis, kam ir iegarena forma (karstu un aukstu zivju ēdienu izkārtojumam).


Galda piederumi un personu skaits.

Pusdienas komplekta vienību skaits ir atkarīgs no to personu skaita, kurām tas tiek aprēķināts. Standarta komplekts ir paredzēts 6 cilvēkiem un sastāv no 24 priekšmetiem - 6 dakšām, nažiem un karotēm (zupām un mazām). Tas ir pietiekami ģimenei.

Ir pieejami 12 cilvēki, kas sastāv no 48, 72, 90 un pat 126 vienībām. Tie ietver desertu un salātu dakšas, konditorejas lāpstu, dažādas knaibles, karoti mērcei, tējas un kafijas karotes, kauss, dakšas gaļai un zivīm un citi priekšmeti. Visbiežāk izmantotie komplekti, kas sastāv no 72 vienumiem. Šādi komplekti - labākā iespēja viesu uzņemšanai.


Kopšanas padomi.

Galda piederumi jānomazgā tūlīt pēc lietošanas, pretējā gadījumā pārtikas produktu paliekas pielīp.
Nerūsējošā tērauda piederumus mazgā silta ūdeni ar mazgāšanas līdzekli un izmanto audumu vai mīkstu sūkli. Šādi galda piederumi ir saderīgas ar trauku mazgājamo mašīnu.
Lai no galda piederumiem noņemtu varavīksnes vai tumšos traipus, varat izmantot etiķa vai citronskābes šķīdumu.
Pēc nomazgāšanas ar cepamais sodas šķīdumu (50 g sodas uz 1 litru ūdens) tiek izskalotas niķeļa sudraba, niķeļa sudraba vai sudraba ierīces. Tīrīšanai izmantojiet īpašas salvetes un pastas. Vēl viena tīrīšanas metode: 10% amonjaka šķīdumu ielej traukā, kur galda piederumus uzklāj 15 minūtes. Tad tie jānomazgā tekošā ūdenī un rūpīgi jānomazgā.

Kuproniķeli un Neusiberian piederumus nav ieteicams mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Bet sudraba inventāru mazgā tikai ar rokām.
Sudraba ierīces nedrīkst uzglabāt ar nerūsējošā tērauda piederumiem.
Galda piederumos ar plastmasas rokturiem ir nepieciešams rūpīgi notīrīt netīrumus vietās, kur satiekas metāla un plastmasas.
Neuzglabājiet nažus ar karotēm un dakšām. Šajā gadījumā, saskarsme ar viņiem, galda piederumi ātri kļūs neass.
Nažus nedrīkst ievietot karstā ūdenī ilgu laiku, jo asmens zaudēs elastību, izturību un ātri kļūs neass.


Iepakojums.

Blisteris ir plastmasas korpuss, kas veidots atbilstoši galda piederumu formai un izmēram. Šādu iepakojumu galvenokārt izmanto 1-3 piederumiem, un parasti tas nav piemērots to uzglabāšanai un transportēšanai.

Kaste ir koka vai kartona konteiners, kur tiek ievietots galda piederumu komplekts, kas ļauj to uzglabāt un transportēt.

Koferis ir izturīgs un iespaidīgs koka kaste, kurā ir iepakoti dārgi galda piederumi-komplekts.

Galda piederumi, naži, trauki ēdiena gatavošanai (katli, pannas utt.) un galda klāšanai no metāla, virtuves piederumi, koka virtuves dēlīši, metāla un koka paplātes un citas augstākās kvalitātes preces. Visu šo Jūs varat iegadāties mūsu interneta veikala ĶĒĶIS.LV. Ātra piegāde OMNIVA, LATVIJAS PASTS, vai varat paši izņemt preci mūsu birojā Rīgā, Stabu ielā 47/1a. 2-stāvs, 3 kab. Ir pilsētas autostāvvieta.

GALDA PIEDERUMI, NAŽĪ, KAROTES, DAKŠAS

Padomi pircējiem