Kā izvēlēties: Virtuves dēlīši

Virtuves dēlīši – kurš labāks, kurš izturīgāks ,kurš skaistāks:koka, plastmasas vai stikla?
Katrā virtuve ir virtuves dēlīšu, koka, plastmasas vai stikla un kuriem mēs griežam dažādus produktus.

Koks:tradicionālā versija, kas daudzus gadu desmitus nav zaudējusi savu popularitāti.

Priekšrocības: pieejamas un izturīgas. Bērza un priedes dēļi - tie ir mīksti, un draudzīgāk pret nažiem, naži uz šiem dēļiem tik ātri nenotrulinās. Virtuves dēļi no ozola - visizturīgākie, bet diezgan smagie.

Trūkumi: Koks ir porains materiāls, tas absorbē sulu no sagrieztajiem dārzeņiem, asinis no gaļas. Tā ir lieliska augsne cilvēkiem bīstamām baktērijām. Tiem, kas dod priekšroku koksnei, katram produktu veidam ir jābūt atsevišķie dēlīšiem: dārzeņiem, maizei, neapstrādātai gaļai, gaļai, dārzeņiem- augļiem, zivīm utt. Un ir svarīgi, lai koka dēlis tiktu rūpīgi nomazgāts un pēc tam noslaucīts.

Izvēloties: sānu virsmai jābūt skaidri redzamai koka zīmējumam. Pretējā gadījumā jums priekšā ir saplākšņa produkts. Uz tā būs ērti griezt, bet diemžēl augšējais slānis koka dēlīšiem sāks ātri sabrukt.

No plastmasas.

Tradicionālie plastmasas dēlīši arī nezaudē savu popularitāti, jo tie bieži ir lētāki nekā koka izstrādājumi, un tie ir dažādās krāsās, izmēros un formās.

Priekšrocības: Plastmasas dēlīši neiesūc ūdenī un produktos esošās sulas, tāpēc no higiēnas viedokļa tās ir labākas par koka.

Trūkumi: Nazis atstāj skrāpējumus uz plastmasas virsmas, kurā baktērijas var dzīvot. Šādi virtuves dēlīši viegli un slīd uz galda virsmas tām papildus, ir ieteicams iegādāties gumijas vai silikona paliktnīti.Daudzi ražotāji, lai izvairītos no tā, izveido virsmas rievojumu.


 

 

Izvēloties: Mēģiniet noskaidrot, no kādas plastmasas izgatavots, jo daži plastmasas veidi ir pārāk mīksti un, sagriežot tos, daļiņas var nonākt pārtikā. Ideāls variants - produkts no polipropilēna.


Rūdītais stikls.

Tie izskatās ļoti skaisti.

Priekšrocības: stikla dēlīti ir drošāka no higiēnas viedokļa nekā plastmasas vai koka. Tas neuzsūc smakas un mitrumu. Šāds dēlītis ir plānāki nekā koks un plastmasa un aizņem mazāk vietas. To ir ļoti viegli kopt.

Trūkumi: uz stikla dēļiem ātrāk notrulinās naži, un tie ir krietni smagāki par pārējiem. Tāpēc labāk izmantot tādus virtuves dēlīti, ēdiena pasniegšanai skaistā veidā, vai arī sagriezt mīkstus ēdienus, piemēram, pīrāgu vai sieru. Stikla dēlītis nav piemērota dārzeņiem un gaļai.

 

 

Izvēloties: Vēlams, lai stikla dēlītim būtu gumijas "kājas", tad tas neslīdēs.

VIRTUVES DĒĻI

Padomi pircējiem