Kā izvēlēties mājas kondicionētāju kondicionēšanas iekārtu: viss, kas jums jāzina pirms došanās uz veikalu.

Maz ticams, ka par šo jums pastāstīs konsultants.

Pirmā lieta, kas jāņem vērā, izvēloties gaisa kondicionieri - iespēja uzstādīt telpā. Parasti mājai tiek izmantoti tikai dažu veidu kondicionieri.

Sienas split-sistēmas 


1.Piemērots dzīvokļiem, kotedžām un gandrīz visām dzīvojamām telpām.

2.Priekšrocības: apsildes funkcija, minimālais troksnis, augstas kvalitātes gaisa filtrēšana, milzīgs modeļu klāsts.

3. Trūkumi: nevienmērīga dzesēšana un lielu telpu apsilde.

Sienas sadalīšanas sistēma-split-sistēmas - populārākais un daudzpusīgākais gaisa kondicionieru veids. Tā ietver iekštelpu vienību, kas ir uzstādīta uz sienas telpā un ārējā, kas uzstādīta uz ēkas fasādi. Attālums starp tiem var sasniegt 20 metrus.

Daudzpakāpju sistēmās iekštelpu vienības var būt vairākas, bet visas tās ir savienotas tikai ar vienu āra vienību. Šādas sistēmas ir piemērotas vairāku telpu gaisa kondicionēšanai vienlaicīgi vai viena liela zāle, izvietojot iekštelpu vienības dažādās tā daļās.

Uzstādīšana sadalīto sistēmu var maksāt tikpat daudz kā, kondicionēšanas iekārta.

Tomēr nemēģiniet darīt visu pats: ja tiek konstatēti bojājums, var rasties problēmas ar garantiju.

Kasešu kondicionieri

Piemērota mājām, lielām dzīvojamām istabām un visām plašām telpām.

Priekšrocības: ātra un vienmērīga dzesēšana.

Trūkumi: uzstādīšanas sarežģītība, augsta cena, jums ir nepieciešams viltus griesti.


Sakarā ar gaisa plūsmas sadalījumu četros virzienos, šāda veida sadalītā sistēma ātri un vienmērīgi atdziest vai uzsilda gaisu. Parasti šie gaisa kondicionieri tiek uzstādīti 50 m² platībā.


Mobilie gaisa kondicionieri.

Piemērots lauku mājām un mazām telpām, kur nav iespējams uzstādīt sadalītu sistēmu.
Priekšrocības: spēja pārvietoties, nav jāmaksā par instalāciju.
Trūkumi: augstāks trokšņa līmenis, apjomīgums, ierobežota jauda - vidēji ne vairāk kā 3 kW.

Jūs paši varat instalēt mobilo gaisa kondicionieri. Pietiek to novietot uz grīdas pareizajā vietā un izvelciet elastīgu cauruļvadu caur logu vai caurumu sienā - šļūteni ar diametru aptuveni 10 cm un garumu līdz 1,5 m.


Lielākā daļa mobilo gaisa kondicionētāju ir paredzēti platībai, kas nav lielāka par 20–30 m². Modeļi, kas var atdzist 40-50 kvadrātu, ir daudz mazāk komerciāli pieejami. Uzskatiet tos par vērtīgiem tikai tad, ja nav citu iespēju.

Pievērsiet uzmanību kompresoram.

Sadalīto sistēmu priekšrocība būs invertora kompresors. Šādos gaisa kondicionieros esošais vadības bloks pārveido strāvas padeves maiņstrāvu konstantā un pēc tam atkal nepieciešamās frekvences mainīgajā frekvencē. Tas ļauj jums kontrolēt kompresora dzinēja apgriezienu skaitu un vienmērīgi pielāgot temperatūru telpā.


Tomēr pircējam ir svarīgāk zināt, ka invertora gaisa kondicionieri ir drošāki un ekonomiskāki. Jā, tie ir dārgāki, bet pārmaksa, pērkot, tiek kompensēta ar elektrības rēķiniem. Salīdzinājumā ar ne-invertora analogiem enerģijas patēriņa starpība var sasniegt 30–40%.

Noteikt atbilstošu jaudu.

Šeit viss ir vienkāršs : jo lielāks ir telpas platība, jo lielākai jābūt ir jaudai. Parastā dzīvoklī ar griestu augstumu ne vairāk kā 3 m uz katriem 10 m² jābūt vismaz 1 kW.

Attiecīgi, ja gaisa kondicionieris ir uzstādīts 20 m² telpā, jāņem vērā vismaz 2 kW modeļi. Tomēr ir iespējams, ka visas šīs lietas nav āmurs, jo preču kartēs parasti norāda, uz kuru platību gaisa kondicionētājs izmantos.

Ja telpā ir daudz elektrisko ierīču, īpaši datortehnikas, labāk ir apsvērt gaisa kondicionētājus ar nedaudz lielāku jaudu.

Ņemiet vērā arī atrašanās vietu. Dienvidu puse parasti ir siltāk. Tas ir vēl viens iemesls domāt par jaudas palielināšanu.

Abos gadījumos var izvēlēties lielam laukumam piemērotu modeli. Plus 5 m parasti ir pietiekami.

Pārbaudiet nepieciešamo režīmu pieejamību.

Apkure.

Šī funkcija ir paredzēta starpsezonā, kad telpā nav apkures, ārā auksts.

Daudzās sadalītās sistēmās āra iekārtas var darboties –7 ° C temperatūrā. Zemākās temperatūrās apkures jauda samazinās un pastāv risks, ka āra vienība var apledot.
Daži invertora modeļi spēj apsildīt telpu pat tad, ja aiz loga ir -25 ° C.

Notecināšana
Šis režīms atvieglo karstuma pārnēsāšanu un novērš pelējuma izplatīšanos. Tagad lielākajā daļā gaisa kondicionieru šī funkcija ir standarta.

Ventilācija
Šis režīms cirkulē gaisu telpā. Parasti kompresors un sadalītās sistēmas ventilators ir izslēgts, tikai darbojas iekšējais. Nejauciet šo režīmu ar svaigā gaisa pieplūdumu no ielas.

Gaisa attīrīšana

Rupji filtri ir gandrīz katrā gaisa kondicionierī. Tie bloķē putekļus un lielākas daļiņas, piemēram, pūku un vilnu. Filtri ir jānoņem un jātīra vismaz reizi pāris mēnešos.

Daudz svarīgāks ir smalkais filtrs, kas spēj noķert mazāko augu ziedputekšņus, dažādas smakas un cigarešu dūmus. Šos filtrus ne vienmēr ir iespējams tīrīt ar putekļsūcēju vai noskalot ar ūdeni. Vajadzības gadījumā labāk ir nekavējoties nomainīt filtrus.

Konsultanti veikalos var teikt daudzus glāstošus vārdus par modernu filtru, bet, protams, viņi klusēs par nepieciešamību to nomainīt pēc mēneša vai diviem.
Piemēram, katechīna filtrus var izmantot apmēram 30 dienas. Pēc šī perioda tie ir ne tikai bezjēdzīgi, bet arī rada nepatīkamu purva smaržu.

Jonizācija
Ar šo režīmu saprot gaisa piesātinājumu ar aviācijas joniem, kam būtu jānodrošina spēka pieaugums, imunitātes uzlabošana un vispārējā labklājība.

Gaisa joni ir gaisa daļiņas, kurām ir elektriskā lādiņa. Dabiskos apstākļos gaisa gaiss, kas piesātināts ar aeronavigācijām, atrodas augsto kalnu nogāzēs, ūdenskritumos, kalnu upju, jūru un okeānu krastos.


Skābekļa piesātinājums
Šajā darbības režīmā var saprast pilnīgi atšķirīgus mehānismus.

Īpašs ģenerators, kas izmanto fizisko gāzes atdalīšanas metodi. Tas sastāv no diviem separatoriem, kas absorbē un noņem slāpekli uz ielas un atgriež skābekli telpā.
Īpaša membrāna, kas, ieplūstot gaisu, saglabā slāpekļa molekulas, bet šķērso skābekli.
Gaisa siltummainis svaigā gaisa padevei no ielas un gaisa noņemšana ar augstu oglekļa dioksīda koncentrāciju no telpas.

Neaizmirstiet par energoefektivitāti
Gaisa kondicionieriem ir energoefektivitātes koeficients dzesēšanas režīmā (EER - energoefektivitātes koeficients) un apkures režīmam (COP - veiktspējas koeficients). Tos aprēķina, izmantojot dažādas formulas, bet galu galā visas vērtības tiek samazinātas līdz mājsaimniecības ierīcēm pazīstamajām klasēm: no A (augstākais) līdz G (zemākais).

Atkarībā no darbības režīma gaisa kondicioniera enerģijas patēriņa klase var būt atšķirīga. Piemēram, dzesēšanas režīmā - A ++ un apkurei - A +.

Piemēram, ja salīdzinām 25 kvadrātu modeļus, tad A +++ klases gaisa kondicionieri patērē vidēji 500–600 vatus enerģijas un A ++ analogus 700–800 vatus. Tajā pašā laikā to cenu atšķirība var sasniegt 50%. Ar ierobežotu budžetu labāk ir atrast labāko A + klases klasi.

Vēl pat līdz šai dienai ir arī gaisa kondicionieri ar enerģijas patēriņa klasi B, C un pat D. Tie ir vai nu ļoti spēcīgas sistēmas lieliem laukumiem, vai lētākie modeļi. Bet šeit jums nevajadzētu saglabāt. Daudziem tūkstošiem eiro visdārgākais būs modelis ar A un augstāku enerģijas klasi. Šī pārmaksa tiks ātri noraidīta elektroenerģijas rēķinos.

Pircēja kontrolsaraksts
Dzīvoklim vispirms apsveriet sienas sadalīšanas sistēmas. Šādas vienības ir piemērotas dažādiem klimatiskajiem apstākļiem un galējībām. Savukārt cenu daļa ir ļoti plaša.
Ir vērts iegādāties mobilos mājsaimniecības gaisa kondicionierus tikai vasarnīcām vai telpām, kur nav iespējams uzstādīt sadalītu sistēmu ar āra vienību.
Kasešu gaisa kondicionieri būs lieliska izvēle numuriem no 50 m² ar piekārtiem griestiem. Mazām telpām tās pat netiek ņemtas vērā.
Pirms iegādes pārbaudiet atbalsta funkcijas, kas jums patiešām ir nepieciešamas, kā arī norādiet filtru kalpošanas laiku.
Izvēloties modeli, pievērsiet uzmanību ne tikai dzesēšanas zonai, bet arī sistēmas energoefektivitātei. Viss, kas ir zem A klases, var ievērojami palielināt elektroenerģijas rēķinus.

GAISA KONDICIONIERI

Padomi pircējiem