Veidnes, formas, formiņas cepšanai - kādi tie ir, un kā šādas formas lietot?

 

Mūsdienu virtuvē ir atrodamas silikona veidnes, stikla, keramikas un metāla formas cepšanai, kuras izmanto dažādu ēdienu pagatavošanai. Tie tiek piedāvāti plašā sortimentā, piemēram, apaļas, sabīdāmas formas, taisnstūrveida utt. Dažāda tilpuma un materiāli, kuriem ir savi plusi un mīnusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kādas formas cepšanai ir labākas?

Katram ēdienam ir paredzēta sava cepama forma, pēc izmēra un tilpuma. Pirmais parametrs tiek aprēķināts atkarībā no tā cik porcijas vēlies pagatavot. Kūkas veidne,  un citu produktu cepšanas veidne var būt:
1. mazs formas diametrs - 11-18 cm
2. vidējais formas diametrs ir 20-26 cm;
3. liels - diametrs 26-33 cm.

Taisnstūrveida cepšana forma un citas formas var būt dažāda lieluma, kas ir atkarīgs arī no porciju skaita. Būtu jāvadās no tā, ka veidnes, kuru tilpums ir 3-4 litri, ļaus jums pagatavot trim cilvēkiem. Mēs varam atšķirt šādu klasifikāciju:

1. mazs - 0,25-1,2 l;
2. vidēji - 1,4-2,2 l;
3. vairāk nekā vidēji - 2,3-3,1 l;
4. liels - 3,5-5 litri.

 

 

 

Formas Cepšanai Metāla.

Trauku ražošanai, tiek izmantoti dažādi metāli, kuriem ir savas īpašības.

Čuguna trauks ir smagas tas ir biezas sieniņas, tāpēc tajā reti kas sadeg. Cepšanas laika mīkla būs vienmērīgi izcepta. Čuguns iztur augstu temperatūru, bet tajā pašā laikā tas var saplīst jo čuguns ir trausls un smags.

Tērauds veidnes, formas no nerūsējošā tērauda ir drošas, nerūsē, nerūsē un ātri uzsilst. Trūkumi ir tas ir fakts, ka cepšanas laika ēdien piedeg, tāpēc ir svarīgi ieeļļot trauku vai formā ieklāt cepampapīru. Tīrīšanai varat izmantot jebkādus līdzekļus.

Cepeškrāsns stikla trauks.

Traukiem izmanto ugunsizturīgu stiklu, kas ir izturīgs un spēj izturēt augstas temperatūras. Kūku stikla cepšanas veidnēm ir biezas sieniņas, un mīkla tajā cepās-gatavojas vienmērīgi. Turklāt stikla formā pārredzamība ļauj novērot gatavošanas procesu. Šādi stikla trauki plīst ļoti reti, un trūkumi ietver to, ka pārtika var piedegt, un paliekas būs grūti noņemt. Lai novērstu šo trūkumu, jums jāizmanto pergaments - cepamais papīrs.

Keramikas cepšanas trauks.

Šādos traukos jūs varat ne tikai pagatavot, bet arī pasniegt ēdienus tieši uz galda, jo tie ir ļoti pievilcīgi. Keramikas cepšanas traukiem izmantošanai ir šādas īpašības:

Tvertnēm ir biezas sienas, tāpēc mīkla piedeg ļoti reti. Tā kā materiāls laiž gaisu, produkti tiks cepami vienmērīgi. Keramika ir karstumizturīga, tāpēc tā iztur augstu temperatūru.
Cepšanas trauku var izmantot ne tikai krāsnī, bet arī mikroviļņu krāsnī. Cepšana tiek gatavota pakāpeniski. Šie trauki ir piemēroti pudiņiem, sacepumiem un suflē.
Keramika ir karstumizturīga un pārtika tajā tiek uzreiz cepta un sautēta. Mitrums uzkrājas iekšā, kas tiek pārnests uz cepšanu, tāpēc tas nebūs sauss. Lai to izdarītu, ir svarīgi 10 minūtes iepriekš noturēt formu ūdenī.
Konteineri var mazgāt ar jebkādiem līdzekļiem, un tie nav jutīgi pret cietiem mazgāšanas līdzekļiem vai abrazīviem materiāliem.
Uzskatiet, ka keramikas trauki plīst un tās aizņem vietu skapī.


Silikona veidnes, formas.

Silikona veidnes cepšanai tas ir viegli tīrāmas, tās nav nepieciešams ieeļļot un pie tām mīkla nelīp. Turklāt materiāls iztur augstu temperatūru, un no formas produkti tiek izņemti vieglāk nekā jebkad agrāk. Ir vairākas funkcijas, kā izmantot šādas cepšanas veidnes, formas.


CEPEŠTRAUKI, VEIDNES, FORMAS

Padomi pircējiem